drapart 2020

DRAP-ART VIRTUAL

Borsí

Villa del Arte Galleries

DRAP-ART 360º

Villa del Arte Galleries

DRAP-ART EXPO

de l’11 desembre 2020 al 05 de gener 2021.

Expo presencial a:

Edifici el Borsí

c/Avinyó 23
De dimarts a diumenge, fins al 20 de diciembre 11.00h-14.00h // 16.00h-20.00h

De dimarts a divendres, del 22 desembre al 5 gener
16.00h-20.00h

Dissabtes i diumenges
11.00h -14.00h // 16.00h-20.00h

Tancat,els dies 24, 25, 26 ,31 desembre 1 de gener

Click Me
Sala Perill

c/Avinyó 46 pral 2
De dimarts a diumenge, fins al 20 de diciembre 11.00h-14.00h // 16.00h-20.00h

De dimarts a divendres, del 22 desembre al 5 gener
16.00h-20.00h

Dissabtes i diumenges
11.00h -14.00h // 16.00h-20.00h

Tancat,els dies 24, 25, 26 ,31 desembre 1 de gener

Click Me
Villa del Arte Galleries

c/Palla 10 de 10 a 20h, tots els dies.

Click Me
Reial Cercle Artístic de Barcelona

Fousion Gallery

c/Arcs 5  de 10.00h a 14.00h i de 15.00h a 20.30h, tots els dies. Expo fins al 20 de desembre - Instal.lació fins al 5 de Gener.

Click Me
Artesania Catalunya

c/dels Banys Nous 11 de 10 a 20h, tots els dies.

Click Me
Inscripció DRAP-ART Borsí

Inscripció DRAP-ART Circuit

Artistes de convocatòria Drap-Art’20 i convidats: Jana Alvarez, Gregor Khuen Belasi, Edgar Massegú Marcos Romero Gallardo, Julia Theek, 3-DKE, Nei Albertí, Juan Carlos Batista, Teresa Gancedo, Liu Gangyun, Jorge Rodríguez-Gerada, Héctor Escudero Martínez, Bowen Fernie, Font Noni, John French, Vicky Gómez Talaya, Ollivier JACQ, Michael John Koftinow, DS León, Gisella López Ariza, Josep M. Pastó, Carles Piera Claramunt, Xavier Pons, Toni Riera Roma, Jennifer Ros Albalá, Ilian sanchez, Yoshihito Suzuki.

Artistes confinats Drap-Art: Rafael Arroyo Villemur, Adriana Cerecero, Alícia Giráldez, Verònica Moragas, Margarita Novikova, Miquel Oller, Manuel Rodríguez, HA Schult, Jordi Torrent.

Artistes Villa del Arte Galleries: Miquel Aparici, Victoria Kovalenchikova, Lukas Ulmi, Joan Peris, Ingravidesa Alliance, Fernando Alday, Alea Pinar du Pre.


Artistes Fousion Gallery: Mateus Bailon, Julia Benz, Alberto de Blobs, Mono-Cieza, elDimitry, Juliah Humpfer, Raventos.

DRAP-ART AL CARRER

de l’11 al 27 de desembre 2020.

PLAÇA DEL REI 
dimecres 17/12
17:30h Poètiques de la llum Facultat de Belles Arts de la UB

Inscripcions

Veure online

Las olas vienen, el mar se va amb Lorena Castillo, Gerard Meseguer, Natalia Fernandez, Nuria Gaspar, Bernat Saus, Aitanna Pascual, Juan Manuel Álvarez, Julia Vives,Aina Escuder, Ainhoa Kasae Bayle, Alícia Ramentol, Anna Saez, Pastor.

Leviathan amb Alèxia Trulls, Carol Limpias, Cinta Pellicer, Judit Luna, Maria Peidroz, Melisa Figueroa, Mercè Aragonès, Nadine Delgado, Núria Montserrat, Laia Borràs, Pablo Dionisio, Ruth Meier, Sandra

Natura obsoleta amb Caterina Alomar, Clàudia Vera, Paula Soro, David Bové,Lucía Prellezo, Ivan Baró, Margalida Escoda, Alba Suñé, Marcel Ramos, Sara Ariza, Emma Gomez, Gerard Manzano, Nora Tortosa, Cheng Yang, Thomas Hally

Retorn amb Alberto Galeote, Ares Llucià, Nerea Gómez, Anna Sans, Irene Molina, Justo Gallego, Ana Romero, Yolanda Huertas, Irene Ploch

18:30h Ominira

Inscripcions

Veure online

PLAÇA REIAL
dissabte 19/12
11h a 21h Mercat 
12h Individual a Col·lectiu

Inscripcions

17h Inauguració Expo Concurs Upcycling de la Plaça Reial
18h Llapispanc

Inscripcions

Veure online

PLAÇA REIAL
diumenge 27/12
11h a 21h Mercat 
12h Maria Paz Marciano y Marc Vilajuana

Inscripcions

17h PremiacióConcurs Upcycling de la Plaça Reial
19:00h Pupila Produccions (Teatro Lambe Lambe)

Inscripcions

Veure online

DRAP-ART INDOOR

12-18-21 de desembre al Reial Cercle Artístic.

Tres espectacles infantils per gaudir amb la familia y els més petits.
12/12 18h Karla Kracht Ghost in the Wall (Projecció de Reial Cercle Artístic)

Inscripcions

Veure online

18/12 18h El Gheko con Botas (espectacle familiar al Reial Cercle Artístic)

Inscripcions

21/12 18h La Quebrà (espectacle familiar al Reial Cercle Artístic)

Inscripcions

DRAP-ART UB Facultat de Belles Arts

del 14 al 18 de desembre a la Pl Sant Miquel.

Dilluns 14/12 - PLAÇA SANT MIQUEL 

10-11h Marlene Moreno, Un respiro (Performance)
11-12h Aurembiaix Ainsa, El barri pel barri. Xarxes vives (Performance)
12-14h Sayen Cuadrado i Pep Herrera, Tens 245 missatges sense llegir (Escultura) 

Dimarts 15/12 - PLAÇA SANT MIQUEL – ACTIVITATS UB

10-10:30h Sayen Cuadrado, Borregos contemporáneos (Performance)
10:30 -11:30 Emma Portolés, Niu de brossa (Escultura)
11:30-13:00h Martí Ribas, Aïtana Pascual i MªLluïsa Carrera, Sense conservants (Cocreació)
13-14h Diogo Alves, El nostre pa de cada dia(Escultura) 

Dimarts 15/12 BORSÍ 

18-20h Serigrafia amb tintes naturals (Cocreació) - 10 personas Inscripcions

Dimecres 16/12 - PLAÇA SANT MIQUEL 

10-13h Muriel Ortega i Ariadna Barris, Teixint espais / La vida pende de un hilo (Cocreació)
13-14h Anna Maria Gaitano, Marina Gonzàlez i Sara González, Plantes reciclades (Escultura)

Dijous 17/12 - PLAÇA SANT MIQUEL 

10-12h Nàdia Vilarrubí, Julia Capella, Annai Bejarano, Sara Garcia, Sintacto (Escultura) 
10-14h Raquel Zoyo, Yaiza Pozo, Antònia Bonnín, Laura Vilanova, Irene Montserrat, Rebrots (Instal·lació de plantes vives), UB
12-14h Irene Molna i Antònia M.Gual, Pedra, paper, tisora (Cocreació)

Divendres 18/12 - PLAÇA SANT MIQUEL

10-12h Anna Martínez Massó, Cartografia de terrissa fragmentada (Performance)
12-12:30h Sayen Cuadrado, La motxilla (Performance)
12:30-13h Feromona Collective, (Mobil)iari(Escultura) 
13-14h Rosa Antònia Fiol, Gronxador de Pi (Escultura)

DRAP-ART MERCAT

12, 19, 24, 30 de desembre 2020 i 5 de gener 2021.

El Mercat es realitzarà a Plaça Reial de Barcelona d’11h a 21h. 

Participen:

AC Colecciones Recicladas, Anastasio, Atelier BCN Joia, Bendita Erre, Bicholamp, Bolsos Veo Veo, Botón de Nácar, el árbol design, Forquillart, Hache Upcycling, Hand-Made Barcelona, IllariyArt, Lanau, Makrama, Maskaras, MaSSa, Origamiwear, Palola, Periferia381, Peta Zeta Foto, Producciones Pikulinas, Reciclando Sonidos, Juan Righetti, Síndrome de Diógenes, Thrinidad Design, Transformart, Adriana Wolf, Zebraba.

DRAP-ART TV

Mitjançant petits videos, podràs conèixer personalitats del Gòtic i del nostre Festival. Artistes, veïnes, veïns, comerciants, associacions… coneix-los i les seves opinions sobre l’actualitat, l’art i la cultura!

Karla Kracht - Ghost in the Wall


Karla Kracht - Ghost in the Wall (Projecció de Reial Cercle Artístic)

Poètiques de la llum - Facultat de Belles Arts de la UB


Poètiques de la llum - Facultat de Belles Arts de la UB - Plaça del Rei 

Ominira


Ominira - Plaça del Rei 

Concurs Upcycling + Llapispanc


Concurs Upcycling + Llapispanc - Plaça Reial.

Premiació Concurs Upcycling


Premiació Concurs Upcycling - Restaurante Tobogán.